Most meg fognak szaporodni a bejegyzéseim, mert lesz időfelszabadító privát penzum, és profi penzum, amit a szakdogámba írok. Fel fogok mindent tenni....
VÁZLAT:
A szakdolgozatomban a
Coaching-kommunikáció elméleti gyökereit és perspektíváit nézem.
1.Ez azt jelenti, hogy először definiálom a coachingot. Mi ez, mit akar, honnan veszem a szempontokat?
2. Ezek után következnek a paradoxonok.
Először a felvázolás következik, milyen fajta paradoxonok vannak: logikai, filozófiai, vallási, kommunikációs.
Beleheléyezni a coachingba a paradoxont, és megnézni, ott hol, milyen helyzetekben fordul elő.
3. Ezek után a coaching-kommunikáció kapcsán beszélünk a paradoxonról, ami a kommunikációs helyzetekben, interperszonálisan, vagy intraperszonálisan jön létre. Ide fog jönni Gregory Bateson: kettős kötése, és Watzlawick elmélete is. A holonok, Arthur Koestler is ide építhető be, a holonikus rendszerrel.
- lehet egy címszó alatt: a coachingkommunikáció-retorikája is, egy kis rész. Az érvelése, logikai, érvelési paradoxonjai.
( az érveéstechnika, a döntésmenedzsment, a mentalizáció kapcsolható ide…az etika annyira nem, a szcenárió érintőlegesen, )
- Lautner- platóni fogalmát megtalálni, aki azt mondja, hogy nincs irracionalitás, hanem két rencionális dolog közül döntünk, és az egyik erősebb!
- a játszmához be lehet kapcsolni a játékot- Gadamert/ mint párhuzamot
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.